Idiota z Browaru Trzech Kumpli
Dzisiaj czas na prawdziwego mocarza. Wszak powszechnie wiadomo, że Russian Imperial Stout smoliście czarne jest nie tylko z wyglądu, ale jego piwna dusza również jest czarna jak węgiel. Oto Idiota z browaru Trzech Kumpli.

🏭 Browar Trzech Kumpli
🍺 Idiota
🗃️ Russian Imperial Stout
🏷️ Ekstrakt: 28° blg // Alkohol: 10,5% obj.
📋 Skład: woda, słody jęczmienne, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód żytni, chmiel, drożdże.
📅 Data przydatności: 04.12.2019
👀 Piwo prezentuje nieprzejrzyście czarną, wręcz smolistą barwę. Piana również intensywnie ciemna, wpadająca w brąz/karmel. Ma strukturę drobnopęcherzykową. Nie jest zbyt obfita, redukuje się do cienkiej tafli.
👃 Pierwsze pociągnięcie nosem i dociera do niego aromat żywicznego syropu z melasą. Gęstość i moc tego piwa czuć już w aromacie, choć sam alkohol jest całkowicie ukryty. Zamiast niego ze szkła dobywa się wspomniana żywica, melasa dodatkowo wspomagane przez lukrecję, suszone śliwki, rodzynki.
👅 Nasycenie średnioniskie, pełnia zdecydowanie wysoka, całość jest wyraźnie gęsta, syropowata, a zarazem bardzo gładka i aksamitna. Przypomina trochę likier. Alkohol ukryty, wyczuwalne jedynie lekkie rozgrzewanie w przełyku. W ustach dominuje ciemna dusza tego piwa, mocna gorzka czekolada, palona kawa, może nawet lekka spalenizną. Balans wydaje mi się być przesunięty bardziej w stronę wytrawną, bo choć początkowo zdaje się być słodko, to jednak po chwili wybija się wytrawna kawa i czekolada, które dominują na finiszu.
💭 Idiota od Trzech Kumpli to zdecydowanie piwo, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę. Likierowa tesktura piwa, a także ogromna złożoność w aromacie i pełnia w smaku sprawiają, że jest to idealny kandydat do powolnej degustacji. Smoliście czarne pełne lukrecji, melasy, śliwki, czekolady, kawy i żywicy wspaniałe rozgrzało podczas późnego, zimowego wieczoru 🌇

Nie zapominajcie również o:

  1. możliwości komentowania i dzielenia się swoimi wrażeniami z tekstu i nie tylko;
  2. zajrzeniu na blogowego Facebooka i Instagrama;
  3. zapisaniu się do grupy Fanów Piwnego Craftu (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), gdzie również znajdziecie moje teksty, ale również innych piwnych freaków dzielących się swoimi piwnymi doświadczeniami.
  4. po więcej piw w stylu Stout, a także Imperial odsyłam do odpowiednich tagów.