Nitro Beans
Kawa to idealny dodatek do wszelkiej maści Stoutów. Nie inaczej postąpił browar Szpunt tworząc Nitro Beans, czyli Oatmeal Milk Stout z dodatkiem 500 litrów Nitro Cold Brew z ziaren Brazylii Samambaia Yellow Bourbon. Czy to będzie wciąż piwo, czy może już kawa?

🏭 Browar Szpunt
🍺 Nitro Beans
🗃️ Nitro Cold Brew Stout
🏷️ Ekstrakt: 15° blg // Alkohol: 5,6% obj.
📋 Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, laktoza, płatki owsiane, kawa cold brew Brazylia Samambaia Yellow Bourbon, chmiel, drożdże
📅 Data przydatności: 12.09.2021
👀 Barwa głęboko i nieprzejrzyście czarna z rubinowymi refleksami. Piana ciemnobeżowa, grube pęcherzyki, średnio obfita, dość szybko zniknęła.
👃 Czarny aromat (wiem, że to brzmi dziwnie, ale po prostu czuć czarny charakter piwa), intensywnie kawowy, tak jakby otworzyć opakowanie z kawą i wziąć głęboki wdech nosem. Tak zdecydowanie, kawa przebija się i opanowuje pierwszy plan. Bardzo, bardzo mocna, dominująca przez cały czas kawa. Po zamieszaniu i skumulowaniu wychodzą takie lekko słodkie akcenty: mleczne i waniliowe.
👅 Cielistość piwa zdecydowanie niska. Podobnie jest z wysyceniem, ale dzięki temu piwo jest bardzo gładkie i aksamitne. Początkowo balans między słodyczą, a wytrawnością, jednak z czasem ta druga bardziej się uwidacznia. Wychodzi wyraźniejsza paloność, kawa i trochę gorzkiej czekolady.
💭 Fani kawowych stoutów po tym piwie powinni być zdecydowanie ukontentowani. Kawa w aromacie, kawa w smaku, kawa nawet i w wyglądzie. Wytrawne, palone, czekoladowo-kawowe. Ja wiem, co chwilę pada słowo kawa, ale jak może być inaczej gdy właśnie ona jest motywem przewodnim tego piwa. I mnie osobiście to w ogóle nie przeszkadza 😀☕

Nie zapominajcie również o:

  1. możliwości komentowania i dzielenia się swoimi wrażeniami z tekstu i nie tylko;
  2. zajrzeniu na blogowego Facebooka i Instagrama;
  3. zapisaniu się do grupy Fanów Piwnego Craftu (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), gdzie również znajdziecie moje teksty, ale również innych piwnych freaków dzielących się swoimi piwnymi doświadczeniami.
  4. po więcej piw w stylu Stout odsyłam do odpowiednich tagów.