Modern Drinking
Modern Drinking będące wytworem browaru Pinta swoją premierę miał już dobre 5 lat temu, a dokładnie 28 listopada 2015 roku. A ja dzisiaj sprawdzam w jakiej formie jest ten jeden z klasyków polskiej piwnej rewolucji.
🏭 Browar PINTA
🍺 Modern Drinking
🗃️ West Coast IPA
🏷️ Ekstrakt: 15° blg // Alkohol: 6,5% obj.
📋 Skład: woda, słody jęczmienne: Pale Ale, Carapils; chmiel Mosaic, drożdże SafAle US-05
📅 Data przydatności: 06.07.2021
👀 Barwa złota, wpadająca w lekki pomarańcz, lekko zamglona (obstawiam zmętnienie na zimno, bo mocno się schłodziło). Piana biała, obfita, bardzo trwała, zbudowana z drobnych pęcherzyków.
👃 Aromat od samego początku jest zdecydowanie chmielowy, średnio mocno intensywny. Dominują tutaj owoce cytrusowe i tropikalne. Dokładniej wyróżniłbym akcenty limonki, cytryny, mango, melon, ogólnie owoce pestkowe. Ogólnie bardzo charakterystyczny aromat, który mi typowo kojarzy się z odmianą Mosaic.
👅 W ustach bardziej wyróżniają się cytrusy z dodatkiem żywicy. Znajdują one także swoje odzwierciedlenie w goryczce, która ma taki sam charakter. Choć ogólnie moc goryczki oceniam na niski/delikatny. Dla potwierdzenia takie samo odczucie miała moja żona, która jest mocno wyczulona na jakikolwiek poziom goryczki w piwie. Na języku pozostaje posmak cytrusowego albedo. Cały profil zdecydowanie wytrawny. Wysokie wysycenie, pełnia średnio niska.
💭 Hmmm… Gdyby tylko goryczka była zdecydowanie wyraźna i mocna, nie miałbym się do czego przyczepić. Aromat jest konkretnie chmielowy o cytrusowo-tropikalnym profilu, natomiast w ustach już bardziej cytrusy polane żywicą. Słody zupełnie schowane, a całość posiada wytrawny charakter. Jest 4+, z mocniejszą goryczką kto wie, może i byłaby szkolna 6 😉

Nie zapominajcie również o:

  1. możliwości komentowania i dzielenia się swoimi wrażeniami z tekstu i nie tylko;
  2. zajrzeniu na blogowego Facebooka i Instagrama;
  3. zapisaniu się do grupy Fanów Piwnego Craftu (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), gdzie również znajdziecie moje teksty, ale również innych piwnych freaków dzielących się swoimi piwnymi doświadczeniami.
  4. po więcej piw browaru Pinta odsyłam do odpowiednich tagów, to samo tyczy się piw w stylu IPA