DDH IPA Pinta Łańcut
PINTA ostatnio poszła mocno w kooperacje z polskimi browarami. Pod serią PINTA COLLAB stworzyli między innymi z browarem Łańcut kolaboracyjną DDH IPA. Chmielone rzecz jasna srogo z naciskiem na aromat. Jak na zapach wpłynęło użycie odmian: Trident, Sabro i HBC692?
🏭 Browar PINTA & Browar Łańcut
🍺 DDH IPA
🗃️ DDH IPA
🏷️ Ekstrakt: 15° blg // Alkohol: 6,5% obj.
📋 Skład: woda, słód jęczmienny: pilzneński; słód pszeniczny jasny, płatki owsiane błyskawiczne, płatki ryżowe błyskawiczne, maltodekstryna, chmiele: Trident, Sabro, HBC692; drożdże A24 Dry Hop
📅 Data przydatności: 13.05.2021
👀 Barwa to przyciągające wzrok, zmętnione, pomarańczowe złoto. Piana niezbyt obfita, dość szybko redukuje się do poziomu pierścienia na tafli.
👃 Aromat, jak łatwo było można się spodziewać pod składzie, a tym bardziej stylu piwa, jest zdecydowanie i intensywnie chmielowy. Prym wiodą tutaj cytrusy reprezentowane przez pomelo połączone z limonką i to one dominują, choć do głosu dopuszczane są czasem nuty trawy cytrynowej, odrobina kokosa. Niemniej w cytrusach siła 💪
👅 Cytrusowość pojawia się i dominuje także w ustach. Zwłaszcza goryczka ma zabarwienie, które mnie kojarzy się z albedo jakiegoś pomelo, albo grejpfruta. Finisz jest lekko cierpki. Całość jawi się jako bardzo lekka, niskie ciało i wysokie wysycenie.
💭 Jest ok. Tak chyba mogę w skrócie ocenić to piwo. W głównej mierze zdominowane przez cytrusy: grejpfrut, limonka, pomelo, trawa cytrynowa. Zabrakło nieco innych nut dla urozmaicenia, choć czasem w tle majaczył kokos. I nie ma w tym chyba nic złego, ale w którymś momencie czułem już „przejedzenie” tymi cytrusami.

Nie zapominajcie również o:

  1. możliwości komentowania i dzielenia się swoimi wrażeniami z tekstu i nie tylko;
  2. zajrzeniu na blogowego Facebooka i Instagrama;
  3. zapisaniu się do grupy Fanów Piwnego Craftu (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), gdzie również znajdziecie moje teksty, ale również innych piwnych freaków dzielących się swoimi piwnymi doświadczeniami.
  4. po więcej piw browaru Pinta czy też Łańcut odsyłam do odpowiednich tagów, to samo tyczy się piw w stylu DDH IPA