Blurry Funky Fluid
Czy da się uzyskać smak i aromat ananasa, bądź też kokosa, nie dodając żadnego z powyższych do piwa? Oczywiście, że tak i Blurry ze stajni Funky Fluid daje tego dowód. Poznajcie jak wielka moc drzemie w chmielach, które trafiły do ich najnowszej Hazy IPA.
🏭 Browar FUNKY FLUID
🍺 Blurry
🗃️ Hazy IPA
🏷️ Ekstrakt: 15,5° blg // Alkohol: 6,2% obj.
📋 Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiel: Bru-1, Sabro, Mosaic, HBC 472, drożdże Imperial Yeast A38 Juice
📅 Data przydatności: 07.08.2021
👀 Barwa jasno żółta, może nawet lekko słomkowa. Piwo jest zdecydowanie zamglone i przyciąga wzrok, bo świetnie się prezentuje. Piana jest barwy białej, obfita, złożona z różnej wielkości pęcherzyków. Opadając oblepia ścianki szkła.
👃 Aromat jest bardzo wyrazisty i intensywny. Zdecydowanie dominuje tutaj efekt użycia chmielu. Na pierwszy plan wysuwa się ananas. I to taki konkretny, co najmniej jakby się go miało tuż pod nosem. Utrzymuje się on na tym poziomie przez praktycznie cały czas. Tło to solidny mix białych owoców, tropików i kokosa. Konkret jednym słowem.
👅 W ustach można spokojnie powiedzieć, że powtarza się to co uwiodło w aromacie. Ponownie zdecydowanie chmielowe odczucie, które przywodzi na myśl: ananas, owoce pestkowe, białe winogrona, kokos. Goryczka początkowo wydaje się być niska, jednak dość wyraźnie da się ją odczuć na finiszu, lekko ściągająca, przez co sam odbiór piwa wydaje się być dość wytrawny. Pełnia średnia, podobnie nasycenie, które jest może nieco wyższe.
💭 Łał! Jeszcze nigdy nie miałem okazji poczuć tak wyraźnego ananasa w piwie i to bez bezpośredniego dodatku tegoż. Nie mówiąc już o pozostałej gamie owocowych zapachów w tym piwie, która jest wręcz porażająca. I to zarówno w aromacie jak i w ustach. Widać i czuć na pierwszy niuch nosa, że ekipa z Funky Fluid nie oszczędza na chmieleniu i nie boi się sięgać po eksperymentalne odmiany. Nie wiem jak Wy, ale ja chcę „wincyj”!!!

Więcej informacji o browarze Funky Fluid i ich wyrobach znajdziecie na ich Facebooku, Instagramie. Zapraszam do śledzenia ich poczynań!

Czołem!

Nie zapominajcie również o:

  1. możliwości komentowania i dzielenia się swoimi wrażeniami z tekstu i nie tylko;
  2. zajrzeniu na blogowego Facebooka i Instagrama;
  3. zapisaniu się do grupy Fanów Piwnego Craftu (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), gdzie również znajdziecie moje teksty, ale również innych piwnych freaków dzielących się swoimi piwnymi doświadczeniami.
  4. inne recenzje znajdziecie oczywiście w zakładce Piwa, natomiast konkretne style to już odpowiednie tagi: IPA, itd.