Co jakiś czas na łamach Facebook’a czy też innych mediów społecznościowych dowiadujemy się, że kolejne browary stawiają pierwsze kroki w swoim świeżo pobudowanych siedzibach, czy też są na końcówce ich tworzenia.

Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć o takim wydarzeniu w wykonaniu browaru Gzub (bodaj najdłużej powstający browar sensu budynku).

Teraz radosnymi nowinami dzielą się z nami Inne Beczki. Browar, który cały czas bardzo prężnie się rozwija i ma jasno postawione cele. Do tej pory dorobili się już pub’u pod własnym szyldem w Warszawie przy Oleandrów 3, a także warzą kontraktowo rzecz jasna jako Inne Beczki. Ich wyroby są szeroko dostępne w wielu sklepach specjalistycznych oraz multitapach. Wyrobili silną pozycję na rynku kraftu.
Warto wspomnieć, że cała ekipa w swoim portfolio ma dużo doświadczenia w zarządzaniu lokalami, a także ogromny zapał do pracy i mnóstwo pomysłów. Widać to między innymi po podejściu do sprawy przejścia z kontraktowca, na „swoje cztery kąty”.

18198589_1303001946448283_4057227161682665714_n
fot. Inne Beczki

Zespół postanowił nie zawierzać sprawy finansowania realizacji browaru bankom, a wykorzystał bardzo popularne w dzisiejszych czasach akcje crowdfundingowe, o specyfikacji udziałowej. Wartość inwestycji oszacowana na 400 tyś. złotych została uzbierana w ciągu jedenastu dni, a wszyscy „sponsorzy” stali się wedle zasady akcji udziałowcami mającego dopiero powstać browaru. A także Inne Beczki SA. Kto chce wiedzieć jakie przywileje się z tym wiązały może wejść na stronę akcji: Akcja Browar gdzie wszystko jest dokładnie opisane.

Czas mijał, projekt się rozwijał, browarna infrastruktura rosła w Błoniu. Pierwsze owoce pracy już niebawem będzie można podziwiać w pełni, gdyż jak ogłosili na swoim profilu na Facebook’u w październiku będzie miało miejsce walne zgromadzenie akcjonariuszy Innych Beczek. Rzecz jasna w budynku ich własnego browaru. Czy to oznacza, że faza o nazwie „Mały Browar” jest już na ostatniej prostej ? Miejmy nadzieję, że tak. Koniec prac planowany jest na okres wiosny w roku 2018. Oby poszło bez problemów.

Inne Beczki! Powodzenia w wykończeniu i realizacji kolejnych śmiałych kroków!

Na zdrowie!

PS. Jeśli jesteście głodni większej ilości informacji o inwestycji, polecam także video relacje z lipcowych odwiedzin p. Tomasza Kopyry u Innych Beczek w ich powstającym browarze: link.